Jak powstrzymać wypadanie włosów u mężczyzn?

Jak powstrzymać wypadanie włosów u mężczyzn?

Wypadanie włosów jest procesem naturalnym, w dużej mierze uwarunkowanym genetycznie, jednak dla wielu mężczyzn jest to problem trudny do zaakceptowania. W końcu dla wielu panów bujne włosy są atrybutem urody. Gęsta czupryna sprawia, że czują się atrakcyjniejsi i pewniejsi siebie. Dziś z problem wypadających włosów borykają się coraz młodsze pokolenia. Wiąże się to nie tylko z genetyką, ale również z szybkim tempem życia, złą dietą, silnym stresem, nałogowym paleniem papierosów. Łysienie może też być reakcją na chemioterapię, leki przeciwdepresyjne, lub może wystąpić po operacji związanej z utratą sporej ilości krwi. Biorąc pod uwagę mechanizm powstawania łysienia, nie jest to proces łatwy do powstrzymania. Nie oznacza to jednak, że nie możemy go zahamować, czy ograniczyć.

Najczęstszą postacią utraty włosów jest łysienie typu męskiego, zwane androgenowym. Dotyczy ono co trzeciego mężczyzny w przedziale wiekowym 25 – 40 i ok. 60 % mężczyzn po 50. roku życia. Wiąże się ono z obecnością dihydrotestosteronu (DHT), pochodnej męskiego hormonu płciowego testosteronu. Zmiany wywołane obecnością DHT prowadzą do postępującego procesu miniaturyzacji mieszków włosowych i osłabienia ich ukrwienia, co w efekcie sprawia, że produkowane są krótkie i cienkie włoski, zamiast długich i mocnych. Niewystarczające krążenie powoduje, że mieszek włosowy nie jest wystarczająco odżywiony, jest cieńszy i słabiej wybarwiony. Wielkość mieszka włosowego maleje z każdym cyklem, a z czasem wzrost włosów zostaje praktycznie całkowicie zatrzymany. Działanie dihydrotestosteronu na mieszki włosowe sprawia, że zwiększa się aktywność gruczołów łojowych, co w rezultacie prowadzi do nadmiernej produkcji łoju i nasila wpadanie włosów.

Co zrobić, kiedy dopadnie nas łysienie? Przede wszystkim nie panikować, tylko jak najszybciej zacząć działać. Im szybciej zacznie się kurację, tym większe szanse na powodzenie. We wstępnym stadium łysienia, gdy nie doszło jeszcze do całkowitej miniaturyzacji mieszków włosowych, można zatrzymać lub ograniczyć utratę włosów i pobudzić ich wzrost. Kiedy czupryna zaczyna się przerzedzać, warto zastosować takie odżywki do włosów, które w składzie mają keratynę, proteiny, witaminy A, B6 i E oraz miedź i cynk. Ostatni z tych składników odpowiada za kondycję mieszków włosowych i zapobiega ich osłabieniu oraz odgrywa ważną rolę w utrzymaniu odpowiedniego poziomu tłuszczu w skórze głowy. Środkiem pomocnym w walce z nadmiernym wypadaniem włosów mogą być preparaty miejscowe, które zawierają substancje czynne pozwalające wpływać na odżywienie mieszka włosowego, ukrwienie skóry głowy oraz ograniczenie wydzielania łojotoku.

Aby uskutecznić naszą walkę z problemem, należy również spróbować ograniczyć do minimum poziom stresu. Ważnym elementem jest również wzbogacenie codziennej diety w produkty bogate w żelazo (czerwone mięso, warzywa), cynk (pestki słonecznika, orzechy) oraz proteiny (jajka). Trzeba będzie zapomnieć o ciężkich kosmetykach do stylizacji włosów, takich jak lakiery, żele. W przypadku androgenowego typu łysienia stosuje się leczenie farmakologiczne, do którego używa się leków stymulujących wzrost włosów, lub blokujących przekształcenie testosteronu w DHT. Pierwsze efekty kuracji widoczne są po około 2 miesiącach, ale żeby rezultat się utrzymał leczenie musi być stosowane o wiele dłużej i nie należy go przerywać. Zaleca się konsultację u lekarza w celu doboru profesjonalnej metody leczenia.

Należy pamiętać, że do problemu trzeba podejść w sposób kompleksowy i że w walce z wypadającymi włosami ważne będą systematyczność i cierpliwość. Dobrą metodą może okazać się także zastosowanie suplementu diety. Efektywne działanie wykazuje produkt Follixin. Suplementy diety mogą okazać się dobrym rozwiązaniem także dla mężczyzn, którzy chcę wzmocnić swoje włosy.

kontakt@maxisuplementy.pl 727 926 325
Maxi suplementy 2015-2017