Tabletki na odchudzanie Calominal opinie, działanie, recenzje

Calominal- opinie, działanie, recenzjeReklama jest dźwignią handlu – o tym wie każdy handlowiec i specjalista od marketingu. Reklamy mają kolosalny wpływ na sprzedaż leków i suplementów, ale ich oddziaływanie jest o wiele szersze. Przede wszystkim, reklamy kształtują opinie konsumentów na temat poszczególnych środków, a marketingowcy często z premedytacją wykorzystują ten fakt do swoich celów. Dlatego świadomy konsument to taki, który nie bierze sobie do serca kreowanego w mediach obrazu danego środka, lecz szuka informacji na własną rękę.
Tabletki na odchudzanie Calominal są intensywnie reklamowane w telewizji, Internecie, a nawet w radio. Agresywny marketing bez wątpienia ma korzystny wpływ na słupki sprzedaży, ale czy ma to jakieś odzwierciedlenie w jakości promowanego produktu? Czy Calominal jest skuteczny? Postanowiliśmy to dla was sprawdzić! Zapraszamy do lektury!

Najlepsze tabletki na odchudzanie według zespołu maxisuplementy.pl:

ProduktOcenaZobacz opinie
African Mango9.6Zobacz!
Bioxyn9.1Zobacz!
Thermacuts8.9Zobacz!
Bioveliss Tabs8.7Zobacz!

Co to jest Calominal?

Na samym początku trzeba odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: co to jest Calominal? Z czym tak naprawdę mamy do czynienia? Czym jest reklamowany w mediach środek?
Na oficjalnej stronie internetowej producenta znajdziemy podstawowe informacje o preparacie Calominal. Tabletki o tej nazwie są, jak deklaruje sam producent, wyrobem medycznym, a nie lekiem. Stworzono je rzekomo w celu wspomagania odchudznia, kontrolowania wagi i zmniejszenia absorpcji cholesterolu. Nasi czytelnicy na pewno wiedzą, że takie rzeczy obiecuje właściwie każdy producent środków odchudzających, więc sprawdźmy, w jaki sposób producent chce spełnić te obietnice.

Calominal- skład

Głównym składnikiem tabletek Calominal jest chitozan. Chitozan wiąże lipidy i ułatwia ich wydalanie z organizmu, dzięki czemu organizm przyswaja mniej tłuszczu z pokarmu, a tym samym dochodzi do zmniejszenia ilości kalorii dostarczanych ciału. Producent dodaje też, że nie wystarczy tylko brać tabletki Calominal. Efekty można uzyskać tylko wtedy, gdy połączymy kurację z odpowiednią dietą i aktywnością fizyczną.
Jak wygląda stosowanie Calominalu? Reklama Calominal zapewnia, że wystarczy tylko brać dwie tabletki dwa razy dziennie by osiągnąć rezultaty, co powoduje, że powinna nam się zapalić w głowie ostrzegawcza lampka. Reklama głosi, że wystarczy brać tabletki, a producent na swojej stronie pisze, że trzeba pamiętać o diecie i o aktywności fizycznej. Coś tu się nie zgadza, prawda?
Podane dawkowanie wymaga przyjęcia stu dwudziestu tabletek w ciągu miesiąca. Jedno opakowanie Calominalu zawiera sześćdziesiąt tabletek, czyli połowę wymaganej ilości. Cena Calominalu wynosi, w zależności od miejsca zakupu, od czterdziestu do pięćdziesięciu złotych, co oznacza, że koszt miesięcznej kuracji zamyka się w okolicach od osiemdziesięciu do stu złotych.
Twórcy preparatu zadbali o to, by reklama była wiarygodna. Jak można łatwo zauważyć, na podstawie wyżej wymienionych informacji trudno nie zaufać takiemu preparatowiu jak Calominal. Opinie lekarza medycyny estetycznej, podane bezpośrednio w reklamie, zwiększają wiarygodność przekazu.

Calominal- skutki uboczne

Zanim przejdziemy do dalszych uwag na temat Calominalu, zatrzymamy się, tradycyjnie, na kwestii skutków ubocznych. Tabletki Calominal są dostępne bez recepty, co oznacza, że nie posiadają znaczących efektów ubocznych, o ile są stosowane zgodnie z zaleceniami. Zalecenia zaś wskazują, że pewne osoby powinny uważać podczas kuracji.
W Internecie bardzo często pojawia się wątek wpływu Calominalu na działanie środków antykoncepcyjnych – hasło „calominal a antykoncepcja” jest bardzo często wyszukiwane w Google, co powinno stanowić kolejny sygnał ostrzegawczy. Chitozyna pogarsza wchłanianie preparatów antykoncepcyjnych, a także, uwaga, antybiotyków. Ich skuteczność może więc ulec znaczącemu pogorszeniu podczas kuracji Calominalem.
Preparatu nie powinny także przyjmować kobiety w ciąży, karmiące matki i dzieci.
Podczas kuracji trzeba przestrzegać zasady prawidłowego nawadniania. Calominal może powodować zaparcia, dlatego należy przyjmować dziennie co najmniej dwa litry wody.Calominal- opinie, działanie, recenzje

Calominal- czy działa?

Dochodzimy do kluczowej części artykułu. Czy Calominal jest skuteczny? Intensywna kampania reklamowa i stała obecność preparatu w mediach sprawia, że większość osób zainteresowanych tematyką środków odchudzających słyszała o tabletkach Calominal. Czy ktoś schudł?
Popularność preparatu sprawia, że w Internecie możemy łatwo znaleźć wypowiedzi na jego temat. Wystarczy wpisać hasło „calominal opinie” do wyszukiwarki, żeby szybko znaleźć interesujące nas informacje. Poniżej prezentujemy wam kilka wybranych postów z popularnych forów poświęconych problematyce zdrowotnej i medycznej:
(Uwaga: zachowano oryginalną pisownię!)

Ściema! To nie działa, ludzie, nie dajcie się oszukać! Kupiłam, jadłam, i jedyne co mi schudło, to portfel!!!
Dałam się skusić reklamie i tyle z tego uzyskałam, że straciłam sto złotych. Po miesięcu nie schudłam nic. Wprawdzie nie przestrzegałam diety i sportu, jak piszą na stronie producenta, ale chyba o to tu chodzi, żeby te suplementy działałyu właśnie pomimo że się nie bardzo ma czas n a sporty, nie?
Oj dziewczyny ja to chyba jestem nagłupsza ze wszytstkkich bo brałam to trzy miesiące, trzy j*****e miesiące i co, i g****o, sttraciłam kasę, a tłuszcz jak był tak jesty :/// mam poważne problemy z metabolizmeme i sama dieta i ruch mi nie pomagają, miałam nadzieje ze te tanbletnki mi pomogą i nic 🙁

Jak widzicie, dominują opinie negatywne. A czy znajdziemy w sieci jakieś pozytywne wypowiedzi o Calominalu? Tak! Oto przykład jednej z nielicznych wypowiedzi o tym preparacie, jakie znaleźliśmy w głębinach sieci, na podejrzanej stronie internetowej, która sprawia wrażenie, jakby służyła tylko promowaniu okreslonych środków:

Odkąd pamiętam, miałam nadwagę. Znajoma poleciła mi Calominal. Opinie i efekty wyczytane na forach przekonały mnie, że warto spróbować. Po miesiącu kuracji jestem lżejsza o siedem kilogramów, co oznacza, że Calominal efekty działa. Teraz jestem znów szczupła i szczęśliwa.

Warto zwrócić uwagę, na specyficzny styl wypowiedzi, który sugeruje, że mamy do czynienia z tekstem sfabrykowanym przez pracownika agencji marketingowej wynajętej do promowania produktu. Dziwny styl i fraza „ co oznacza, że Calominal efekty działa” wstawiona w sposób gramatycznie niepoprawny wskazują, że może to być tekst napisany wyłącznie na potrzeby promocyjne.

Calominal- opinie Maxisuplementów

Przyszedł czas na podsumowanie powyższych uwag. Czy Calominal działa? Czy jest to środek, który warto brać?
Niestety, reklama jest dźwignią handlu i przez to naraża konsumentów na ogromną dezinformację. Calominal jest tego dobrym przykładem. W tym wypadku warto zwrócić uwagę nie tylko na opinie w Internecie, ale też na szczególne znaki ostrzegawcze obecne w samym produkcie.
Pierwszym ostrzeżeniem powinno być dla nas to, że preparat jest reklamowany jako wyrób medyczny, a nie jako lek. Chociaż wydaje się, że różnica jest nieduża, to wyroby medyczne, ponieważ nie są lekami, mogą posiadać dowolny skład i nie są kontrolowane prawnie. Nie przechodzą procedur kontrolnych i nie muszą być przetestowane; słowem, nie obowiązują ich takie rygory jak w przypadku leków. Z tego powodu, nie można ufać deklaracjom na opakowaniach. Producent wyrobu medycznego może powiedzieć i napisać o swoim produkcie cokolwiek, bez względu na to, czy jest to prawdą.
Drugim ostrzeżeniem jest skład. Co zawiera Calominal? Skład bazuje na substancji chemicznej pochodzenia naturalnego, jaką jest chitozan. Nie wiemy nic na temat zawartości chitozanu w Calominalu, co samo w sobie jest niepokojące, ale co więcej, nie wiemy też, czy chitozan naprawdę działa. Z dużym prawdopodobieństwem nie jest wcale skuteczny. W Internecie można łatwo znaleźć artykuły medyczne z wynikami badań, z których wynika, że chitozan daje minimalne, właściwie zerowe efekty, niemal identyczne z placebo. Więcej na ten temat przeczytacie w tym linku:
www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15311218
Podsumowując, środek na odchudzanie Calominal nie jest przez nas polecany. Nie jest zasadniczo toksyczny, jednak osoby liczące na utratę wagą mogą się, niestety, rozczarować!

Na zakończenie: czy istnieją skuteczne środki na odchudzanie?

Z lektury powyższego artykułu można wywnioskować, że środki odchudzające nie działają, ale to nieprawda. Niektóre z nich cechują się niewielką skutecznością, ale na rynku można dostać preparaty o potwierdzonym działaniu, sprawdzonym zarówno przez naukowców, jak też przez konsumentów. Doskonałym przykładem jest wielokrotnie przez nas polecane African Mango.
African Mango zyskało sławę dzięki Oprah Williams, słynnej amerykańskiej prezenterce, która dzięki temu preparatowi zrzuciła blisko dwadzieścia kilogramów. African Mango szybko dotarła za ocean, do Europy, gdzie przez ostatnie lata zyskało ogromną popularność. Badania kliniczne potwierdzają, że skuteczność afrykańskiego mango to nie placebo, lecz rzeczywiste zjawisko. Więcej na ten temat przeczytanie w innym artykule, poświęconym właśnie African Mango, zamieszczonym na łamach Maxisuplementów.
A czy wy próbowaliście Calominalu albo African Mango? Jeżeli tak, podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach!

Karolina

Dr. Karolina J. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Uwielbia sport i aktywność fizyczną.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram