Cellulit – jak sobie z nim poradzić domowymi sposobami?

Popularny i częsty powód zmartwień wielu kobiet i mężczyzn. Cellulit to zmora, jedna z najczęściej występujących lipodystrofii. Odkłada się na ciele tam, gdzie tkanka tłuszczowa gromadzi się w największej ilości i przyjmuje postać zgrubionej, pomarańczowawej skórki. Zwykle znajdujemy go na biodrach lub brzuchu. Jak sobie z nim poradzić domowymi sposobami i które z nich są skuteczne?

OWIJANIE FOLIĄ

Pierwszą metodą, której warto poświęcić chwilę, jest tzw. body wraping. Jak wskazują specjaliści z J’adore Instytut jest to „zabieg wyszczuplający, który składa się z dwóch etapów. Na początku nakłada się na ciało specjalne preparaty kosmetyczne dostosowane do potrzeb skóry, które przede wszystkim modelują i ujędrniają skórę oraz działają antycellulitowo. Następnie ciało owija się specjalną folią, która przyspiesza przenikanie składników aktywnych z kosmetyków do wnętrza skóry. Folia działa również jak termiczna okluzja, przez co zabieg wykazuje bardzo dobre właściwości wyszczuplające na:

  • uda,
  • pośladki,
  • brzuch,
  • ramiona”1.

Widać więc wyraźnie, że tego rodzaju działania można wykonać w domu. Musimy tylko odpowiednio wyposażyć się w kosmetyki, które będą zwalczały cellulit, a następnie skorzystać z folii do owijania ciała. Folia spożywcza wykazuje te same właściwości i może być użyta w domowych warunkach.

KAWA W WALCE Z CELLULITEM

Drugim, niezwykle skutecznym sposobem domowym jest kawa. Aby wykonać właściwy peeling kawowy, należy zbierać przez jakiś czas zmielone ziarna, np. fusy po kawie sypanej, po czym wysuszyć je na grzejniku. Następnie dodać zapachowe olejki, które dobrze wpłyną na ciało, np. olejek lawendowy lub olejek hibiskusowy i nakładać na miejsca z cellulitem. Takie kuracje trzeba jednak powtarzać regularnie.

Wykorzystując dostępne w domu przedmioty i materiały można łatwo i skutecznie pozbyć się cellulitu z brzucha, ud czy pośladków. Wystarczy tylko trochę zaangażowania, odrobina cierpliwości i wytrwałość, by ostatecznie osiągnąć sukces.

Najlepsze tabletki na odchudzanie według zespołu maxisuplementy.pl:

ProduktOcenaZobacz opinie
African Mango9.6Zobacz!
Bioxyn9.1Zobacz!
Thermacuts8.9Zobacz!
Bioveliss Tabs8.7Zobacz!

Karolina

Dr. Karolina J. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Uwielbia sport i aktywność fizyczną.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram