Choco Lite – Opinie, efekty, cena.

ChocoLite opinie i efekty

choco liteWybór suplementów wspomagających odchudzanie jest tak duży, a działania marketingowe na tyle rozbudowane, że bardzo trudno jest samodzielnie ocenić, czy reklamowany środek faktycznie działa. Ten problem jest szczególnie uwydatniony w sytuacjach, gdy natykamy się na rozbieżne wypowiedzi i recenzje.

Dobrym przykładem kontrowersyjnego preparatu jest Choco Lite. Opinie na temat tego suplementu można określić przede wszystkim mianem sprzecznych. Choco Lite było intensywnie reklamowane, a w Internecie dało się znaleźć na jego temat bardzo pozytywne wypowiedzi i artykuły. Z drugiej strony, zamieszczane na forach internetowych recenzje użytkowników pełne były rozczarowania. Choco Lite stało się też przedmiotem intensywnej krytyki z uwagi na kampanię reklamową, w której wykorzystano bezprawnie wizerunki Martyny Wojciechowskiej i Karoliny Szostak.

Na prośbę naszych Czytelników postanowiliśmy wziąć Choco Lite pod lupę i dokonać obiektywnej, rzetelnej oceny tego preparatu, począwszy od składu, przez działanie, opinie, cenę, a kończąc na efektach stosowania. Mamy nadzieję, że lektura naszej recenzji rozwieje wszystkie wasze wątpliwości!

Choco Lite: co to jest?

Na samym początku powinniśmy sprawdzić, z czym właściwie mamy do czynienia. Choco Lite jest kolejnym produktem wspomagającym odchudzanie. W tym wypadku jest to środek służący do przyrządzania koktajlu, który ma zastępować śniadanie. Producent deklaruje na swojej stronie internetowej, że główną funkcją Choco Lite jest hamowanie apetytu. Wypicie koktajlu odchudzającego Choco Lite ma zapewnić uczucie sytości i powstrzymać chęć do podjadania, dzięki czemu mamy schudnąć. Choco Lite ma zarazem zapewniać wystarczającą dawkę energii do działania.

Do tego miejsca nic nie wzbudza wątpliwości, ponieważ, jak zapewne wiedzą wszyscy czytelnicy Maxisuplementów, takie lub podobne rzeczy twierdzi większość producentów środków odchudzających. Producent Choco Lite na tym jednak nie poprzestaje. Na stronie internetowej Choco Lite znajdziemy zapewnienia, że pierwsze efekty stosowania koktajlu powinny być widoczne już po kilku dniach. W innym miejscu przeczytamy za to, że pełna aktywacja działania Choco Lite następuje po miesiącu codziennego stosowania. To już zaczyna wzbudzać uzasadnione wątpliwości, ale podejrzliwość wielu osób wzbudza przede wszystkim obietnica, według której Choco Lite pozwala schudnąć dziesięć kilogramów w ciągu czterech tygodni, bez diety i bez ćwiczeń.

Redukcja dziesięciu kilogramów w ciągu czterech tygodni oznacza tempo chudnięcia na poziomie 2,5 kg. tygodniowo — prawie pół kilograma dziennie! Z medycznego punktu widzenia jest to bardzo szybkie tempo, które można uznać za niezdrowe, a deklarowanie takiej prędkości spalania tłuszczu brzmi jak obietnica bez pokrycia. Nawet głodówka nie gwarantuje tak szybkich efektów.
Czy więc faktycznie jest to tylko hasło marketingowe, mające przyciągnąć klientów, czy też w formule Choco Lite kryje się coś więcej? Sprawdźmy!

Choco Lite: cena, gdzie kupić?

Preparat Choco Lite nie jest dostępny ani w aptekach, ani na Ceneo, ani w sklepach stacjonarnych. Da się go nabyć wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej producenta. W świecie suplementów diety jest to bardzo popularny model dystrybucji.

Jedno opakowanie Choco Lite zawiera 150 gramów proszku, z którego możemy przyrządzić koktajl. Koszt jednego opakowania wynosi 130 złotych. Czy to się opłaca? Zalecane dawkowanie Choco Lite obejmuje konsumpcję dwóch koktajli dziennie, co oznacza, że jedno opakowanie wystarcza na kilka dni.

To oznacza, że miesięczna kuracja (przypomnijmy: według producenta suplement w pełni osiąga swoje działanie po miesiącu przyjmowania) wymaga zakupu 5- 6 opakowań. Rzeczywisty koszt kuracji Choco Lite wynosi około 700 złotych miesięcznie. To dużo, ale wciąż można podejrzewać, że cena jest usprawiedliwiona, ponieważ producent obiecywał błyskawiczną redukcję w tempie 10 kg. miesięcznie.

Jak przygotować koktajl Choco Lite?

jak przygotować choco lite

Przygotowanie koktajlu jest bardzo proste. Potrzebny jest preparat Choco Lite oraz mleko albo woda. Proszek należy wsypać do kubka z wodą lub mlekiem i energicznie zamieszać aż do uzyskania gładkiej zawiesiny. Osoby z alergią na mleko lub nietolerujące laktozy powinny rozpuszczać produkt w wodzie.

Choco Lite: skład.

Skład Choco Lite to to, co nas najbardziej powinno interesować w kontekście obietnic producenta. Według dołączonej do produktu ulotki, w składzie Choco Lite znajdziemy:

 • otręby,
 • kakao,
 • grykę,
 • spirulinę,
 • groszek,
 • ryż.

Z wymienionych składników można skomponować smaczny koktajl, ale nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy, żeby się szybko zorientować w tym, że mamy najwyraźniej do czynienia z oszustwem. Producent obiecywał spalenie 10 kilogramów tłuszczu w miesiąc bez diety i bez ćwiczeń. Wymieniony skład nie jest w stanie tego zapewnić, a już na pewno nie bez zmiany sposobu odżywiania i bez wyczerpującego treningu! Czekoladowy koktajl może być smakowitą przekąską, ale o przełomie w odżywianiu można zapomnieć.

Jedyne, co wydaje się pokrywać z obietnicami, to to, że wymienione składniki dostarczają pewnej ilości błonnika, który pęcznieje w żołądku i daje uczucie sytości, ale przy dawkach określonych przez producenta niemożliwe jest uzyskanie efektu pozwalającego na tak intensywną redukcję.

Choco Lite: opinie negatywne i pozytywne.

Jeżeli skład preparatu tak bardzo odstaje od innych środków odchudzających, to skąd wzięła się popularność Choco Lite? Opinie na forach internetowych są zróżnicowane, a sam środek stał się obiektem kontrowersji, gdy okazało się, że producent bezprawnie wykorzystał w kampanii reklamowej wizerunki Martyny Wojciechowskiej i Karoliny Szostak.

Podróżniczka Martyna Wojciechowska kategorycznie zaprzeczyła swojemu udziałowi w kampanii Choco Lite i zgłosiła sprawę na policję. Ponadto zamieściła w mediach społecznościowych swoją opinię na temat Choco Lite. Jest ona bardzo krytyczna i przestrzega wszystkich przed stosowaniem suplementu.

choco lite opinie negatywne

Producent Choco Lite dokładnie tak samo wykorzystał wizerunek prezenterki Karoliny Szostak, która zasłynęła swoją metamorfozą i zainspirowała tysiące osób do zmiany stylu życia. Także i w tym wypadku jej wypowiedzi zostały wykorzystane bez pozwolenia.

Co zaś możemy przeczytać w Internecie o Choco Lite? Opinie użytkowników są różnorodne. Poniżej prezentujemy trzy przykłady zaczerpnięte z dużych forów poświęconych odżywianiu:

Nie kupujcie tego szitu, to oszustwo i wyłudzanie pieniędzy!!! Taki koktajl możecie sobie zrobić w domu sami, efekt będzie ten sam, smak podobny, a jeszcze wam zostanie ponad sto dwadzieścia złotych w kieszeni!!! Jest tyle różnych sposobów na schudnięcie! Możecie pić niskokaloryczne koktajle z jogurtu i owoców, możecie kupić tabletki, które naprawdę działają, ale chocolite? Opinie w internecie to ŚCIEMA, to nie działa i nie ma prawa działać!
Jola

Kupiłam Choco Lite i bardzo żałuję, dałam się nabrać! Fakt, to jest bardzo smaczny koktajl, ale ja sobie mogę taki zrobić sama w domu a nie kupić za ciężko zarobione pieniądze coś, co wcale nie jest tego warte. I powiem wam, że naprawdę miałam nadzieję, że będzie działać, brała przez tydzień i nic się na wadze nie zmieniło, a nawet trochę przytyłam.
Asia

Jakiś czas temu usłyszałam w pracy o koktajl choco lite. Opinie koleżanek były pozytywne i promowała je Martyna Wojciechowska, więc je kupiłam i polecam! Działa! Może nie schudłam dziesięć kilo w miesiąc, jak obiecywano na ulotce, ale cztery kilogramy mi spadły i teraz wchodzę w moje stare spodnie.
Bożena

Choco Lite: opinie redakcji.

Redakcja Maxisuplementów jest zgodna co do oceny preparatu Choco Lite. Obietnice producenta są niewspółmierne do składu suplementu i, przede wszystkim, do bardzo zawyżonej ceny. Sposób prowadzenia kampanii reklamowej także budzi poważne wątpliwości natury etycznej. Choco Lite może być dobrą przekąską, ale szanse powodzenia kuracji odchudzającej wykorzystującej ten preparat są bardzo niewielkie.

Lektura wypowiedzi użytkowników Choco Lite także sugeruje, że preparat nie działa. Pozytywne opinie, zamieszczane przez nowo zarejestrowanych użytkowników, którzy mają na swoim koncie tylko jedną wypowiedź (dotyczącą właśnie tego suplementu), sprawiają wrażenie pisanych na specjalne zamówienie producenta. Stanowczo przestrzegamy przed traktowaniem poważnie wszystkich treści zamieszczanych w Internecie i kierowanie się wyłącznie sprawdzonymi, rzetelnymi źródłami!

Jeżeli więc opinie dotyczące Choco Lite są w większości negatywne i sam preparat sprawia wrażenie nieskutecznego, to jaka jest dla niego skuteczna alternatywa? Na łamach Maxisuplementów znajdziecie recenzje wielu działających kuracji odchudzających. Redakcja portalu poleca preparat African Mango.

African Mango: skuteczna alternatywa.

Preparat African Mango jest dobrze znany czytelnikom naszego portalu i pisaliśmy już o nim wielokrotnie. W jego składzie znajdują się znaczne ilości błonnika oraz leptyna.

Leptyna, czyli hormon leptyno-peptydowy, ma istotne znaczenie dla funkcjonowania metabolizmu. Im więcej leptyny znajduje się we krwi, tym słabszy apetyt i odwrotnie, gdy poziom leptyny spada, wówczas apetyt rośnie. Ekstrakt z nasion mango zawiera znaczne ilości leptyny, dzięki czemu African Mango skutecznie powstrzymuje łaknienie i sprzyja redukcji kalorii. Ograniczenie ilości przyjmowanych kalorii przekłada się zaś bezpośrednio na spalanie tkanki tłuszczowej, z której organizm pozyskuje potrzebną mu energię.

Błonnik zawarty w preparacie pęcznieje w żołądku i przybiera postać żelu. Nie tylko wypełnia żołądek i daje uczucie sytości, ale też spowalnia wchłanianie węglowodanów i reguluje poziom cukru we krwi.

Do najważniejszych efektów przyjmowania African Mango należą:

 • hamowanie apetytu,
 • obniżenie poziomu cholesterolu LDL,
 • regulacja poziomu cukru we krwi,
 • redukcja tkanki tłuszczowej,
 • poprawa samopoczucia.

Pamiętaj!

Jeżeli decydujesz się na korzystanie z suplementów wspomagających odchudzanie i kuracji odchudzających, to pamiętaj, aby zawsze kupować te produkty bezpośrednio u producenta lub u oficjalnego dystrybutora. Pozwala to nie tylko nabyć produkt w możliwie najniższej cenie, ale też daje gwarancję zakupu oryginalnego środka i sprawdzonym składzie. Na aukcjach internetowych, portalach ogłoszeniowych i forach internetowych można często spotkać oszustów sprzedających podróbki oryginalnych preparatów. Używanie podróbek może być niebezpieczne dla zdrowia, ponieważ nie masz żadnej pewności, że w preparacie faktycznie znajdują się deklarowane składniki.

Negatywna Video Opinia Choco Lite

Możesz także polubić:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *