Desmoxan opinie, recenzja, działanie

DesmoxanRynek suplementów diety to nie tylko preparaty na odchudzanie. To także spory wybór środków pomagających w rzucaniu palenia. Do najpopularniejszych środków tego typu należy popularny i dostępny w większości aptek Desmoxan. Opinie na temat preparatów mających ułatwić zerwanie z nałogiem nikotynowym są podzielone. Czy warto z nich korzystać? Czy Desmoxan jest w stanie pomóc osobom uzależnionym od tytoniu? Czy jest w ogóle możliwe zerwanie z nałogiem w ciągu dwudziestu pięciu dni, jak to deklaruje producent Desmoxanu? Postanowiliśmy to sprawdzić!

Co to jest Desmoxan?

Desmoxan jest preparatem ułatwiającym rzucanie palenia. Jest sprzedawany w opakowaniach zawierających sto tabletek zawierających w sobie związek chemiczny, który do pewnego stopnia imituje działanie nikotyny i ułatwia zaprzestanie palenia. Człowiek przyjmujący Desmoxan oszukuje swój organizm i stopniowo odzwyczaja się od papierosów.
Preparat należy przyjmować w dokładnie określonych przez producenta dawkach, zmieniających się wraz z upływem czasu. W ciągu dwudziestu pięciu dni organizm otrzymuje coraz mniejsze dawki Desmoxanu, co pozwala znacząco złagodzić fizjologiczne efekty odstawienia nikotyny i cytyzyny, czyli jej zamiennika wykorzystywanego do substytucji w kuracji Desmoxanem.

Desmoxan: skład i działanie

Główną substancją czynną odpowiedzialną za działanie Desmoxanu jest cytyzyna. Jest to naturalny alkaloid pozyskiwany ze złotokapu zwyczajnego (Laburnum anagyroides).
Cytyzyna działa na te same receptory w mózgu co nikotyna, dzięki czemu jest w stanie skutecznie łagodzić objawy głodu nikotynowego. Pozyskiwany ze złotokapu alkaloid pobudza autonomiczny układ nerwowy, w szczególności ośrodek oddechowy, a także pobudza wydzielanie adrenaliny i dopaminy, w bardzo podobny sposób jak nikotyna. Jest przy tym o wiele mniej toksyczny od nikotyny.
Z uwagi na podobieństwa w działaniu fizjologicznym, cytyzyna może być używana jako zamiennik nikotyny. Małe dawki cytyzyny zaspokajają głód nikotynowy, ale nie powodują przyjemnych efektów, dzięki czemu nie oddziałują na układ nagrody w mózgu. Przyjmowanie cytyzyny usuwa chęć palenia, a stopniowa redukcja dawek pozwala odzwyczaić mózg od nikotyny i zapobiec wystąpieniu zespołu odstawiennego, który w większości przypadków odpowiada za niepowodzenie prób rzucania palenia.
Kuracja Desmoxanem zakłada stopniowe wprowadzenie cytyzyny do organizmu wraz z nikotyną, następnie zastąpienie nią nikotyny i stopniową redukcję dawek.
Cytyzyna, przyjmowana w dawkach terapeutycznych, jest bardzo bezpieczna i po zakończeniu kuracji jest usuwana z organizmu. Przed kuracją należy jednak zapoznać się z przeciwwskazaniami i potencjalnymi środkami ubocznymi, które mogą niekiedy występować podczas przyjmowania Desmoxanu. Lista przeciwwskazań i skutków ubocznych znajduje się w ulotce dołączonej do każdego opakowania preparatu.desmoxan

Desmoxan: jak stosować?

Dawkowanie jest ważne dla powodzenia każdej kuracji z użyciem suplementów, ale w przy Desmoksanie ma szczególne znaczenie. Dobór dawek jest ściśle określony i należy się go bardzo dokładnie trzymać. Tylko bezwzględne stosowanie się do rozpiski dawek daje gwarancję powodzenia kuracji!
Kuracja trwa 25 dni i rozpoczyna się na pięć dni przed planowaną rezygnacją z palenia papierosów. Tabletki przyjmuje się doustnie według następującego planu:
• Od 1 do 3 dnia: 1 tabletek dziennie co 2 godziny. Maksymalnie 6 tabletek w ciągu doby. Równocześnie należy, w miarę możliwości, ograniczać liczbę wypalanych papierosów.
• Od 4 do 12 dnia: 1 tabletka do 2,5 godziny. Maksymalnie 5 tabletek w ciągu doby. Piąty dzień jest ostatnim, podczas którego można palić papierosy. Działanie cytyzyny powinno być w tym okresie na tyle nasilone, że rezygnacja z palenia powinna być o wiele łatwiejsza niż wcześniej. Jeżeli pojawiają się silne głody nikotynowe, wówczas należy przerwać kurację i wrócić do niej po upływie dwóch miesięcy. Jeżeli głody są do zniesienia, kurację należy kontynuować według planu.
• Od 13 do 16 dnia: 1 tabletka co 3 godziny. Maksymalnie 4 tabletki na dobę.
• Od 17 do 20 dnia: 1 tabletka co 5 godzin. Maksymalnie 3 tabletki na dobę.
• Od 21 do 25 dnia. 1 do 2 tabletek na dobę.
Po upływie 25 dni fizjologiczny głód powinien całkowicie ustąpić i zaprzestaje się dalszej substytucji.desmoxan

Desmoxan: skutki uboczne

Cytyzyna jest substancją bezpieczną, ale podczas kuracji mogą wystąpić skutki uboczne, związane zarówno z działaniem samego Desmoksanu, jak i z odstawieniem nikotyny. Do najczęściej występujących należą:

• złe samopoczucie,
• zmęczenie,
• łzawienie,
• zwiększenie apetytu i przyrost masy ciała,
• zmiany nastroju,
• trudność koncentracji,
• zmiana rytmu i tempa akcji serca,
• wzrost lub spadek ciśnienia
• i inne.
Pełną listę skutków ubocznych można znaleźć na dołączonej do preparatu ulotce.
W razie wystąpienia któregoś z niepożądanych objawów i jego przedłużonego, nasilającego się występowania, należy przerwać kurację i skonsultować się z lekarzem.

Desmoxan: przeciwwskazania

Desmoxanu nie powinny przyjmować osoby przyjmujące leki antygruźlicze, kobiety w ciąży, karmiące matki i osoby uczulone na cytyzynę. Ponadto należy powstrzymać się od kuracji w przypadku występowania takich chorób jak:
• dławica piersiowa,
• nadciśnienie tętnicze i choroby układu krążenia,
• choroba wrzodowa żołądka,
• choroba wrzodowa dwunastnicy,
• choroba refluksowa przełyku,
• schizofrenia,
• cukrzyca,
• zaburzenia pracy wątroby i nerek,
• a także po niedawno przebytym udarze lub zawale.

Desmoxan: cena

Desmoxan można nabyć w większości aptek stacjonarnych, a także przez Internet. Jedno opakowanie zawiera sto tabletek preparatu.
Cena Desmoksanu waha się od około pięćdziesięciu do siedemdziesięciu złotych i jest uzależniona od dystrybutora.

Desmoxan: opinie użytkowników

Desmoxan należy do najczęściej stosowanych preparatów wspomagających walkę z nikotynizmem i cieszy się dużym uznaniem wśród byłych palaczy i lekarzy. Oto przykładowe opinie zaczerpnięte z forów internetowych poświęconych uzależnieniom:

Pierwszy raz zapaliłam papierosa, gdy miałam piętnaście lat i od tamtej pory paliłam codziennie przez trzydzieści siedem lat. Próbowałam rzucać wielokrotnie, raz nawet udało mi się przestać na kilka tygodni, ale zawsze do tego wracałam. Zawsze! Potem dowiedziałam się, że istnieją jakieś kuracje wspomagające rzucanie i że jedną z nich można przeprowadzić za pomocą środka o nazwie Desmoksan. Opinie moich koleżanek były pozytywne, co mnie zmotywowało do spróbowania, bo opiniom w Internecie nie zawsze wierzę, a opinie znajomych, którzy sami rzucili, to co innego. Kupiłam ten Desmoxan. Cena okazała się przystępna, a teraz uważam, że jak za tak skuteczny środek to jest wręcz śmiesznie niska. Sześćdziesiąt złotych. Wydawałam tyle w cztery dni na papierosy! Tyle też kosztowało mnie jedno opakowanie Desmoxanu. Po dwudziestu pięciu dniach przestałam go brać i... już nie wróciłam do palenia!
Janina z Białegostoku.

Paliłem dwie paczki papierosów dziennie od trzynastu lat i mój organizm wielokrotnie dawał do zrozumienia, że powinienem z tym skończyć, ale nie mogłem. Ciężko mi było sobie odmówić chociaż jednego papierosa, a perspektywa całkowitego rzucenia napawała mnie przerażeniem. W dodatku miałem opory przed stosowaniem jakichś kuracji z apteki. Desmoxan dostałem od żony. Kupiła mi go pod choinkę i poprosiła, żebym chociaż spróbował. Spróbowałem. Ku swojemu zdziwieniu stwierdziłem, że papierosy zaczęły mi... śmierdzieć. Ostatniego zapaliłem czwartego dnia, dzień przed planowym rzuceniem. Potem trzymałem się ściśle zaplanowanego dawkowania, po trzech tygodnia zszedłem całkiem z Desmoxanu i okazało się, że nie mam ochoty dalej palić. Po prostu nie. I nie palę do dzisiaj, a minęły od tamtego czasu już dwa lata. Nie mogę nie polecić Desmoxanu. To działa, po prostu działa i tyle. Nie wierzycie, to spróbujcie sami!
Tomasz z Warszawy.

Desmoxan: ocena redakcji

Wszystkie osoby piszące na łamach Maxisuplementów są zgodne, że Desmoxan to jeden z ciekawszych suplementów, które pomagają w rzuceniu palenia. Są wśród nas osoby, którym Desmoxan pomógł rzucić palenie (jest wśród nich główna pani redaktor, Karolina). Działanie cytyzyny jest dobrze potwierdzone badaniami, a opinie większości użytkowników Desmoksanu wskazują, że ten środek faktycznie pomaga w walce z uzależnieniem od nikotyny.
A wy? Czy wam też pomógł Desmoxan? Jeżeli stosowaliście lub stosujecie ten preparat, napiszcie o tym w komentarzu!

Karolina

Dr. Karolina J. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Uwielbia sport i aktywność fizyczną.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram