Lek na odchudzanie - Mysimba opinie, działanie, przeciwwskazania.

Mysimba suplement na odchudzanieWiększość omawianych przez nas preparatów odchudzających to środki o stosunkowo łagodnym działaniu. Mogą one oczywiście pomóc w walce z nadwagą, ale z farmaceutycznego punktu widzenia nie zawierają one żadnych silnie działających substancji. Na rynku dostępne są jednak suplementy i leki, które śmiało można określić mianem mocnych, a jednym z nich jest lek Mysimba.

Tabletki Mysimba nie są suplementem, lecz lekiem. Dostępne są wyłącznie na receptę, co oznacza, że nie można ich kupić bez uprzedniej wizyty u lekarza. Charakteryzują się silnym działaniem, które jest wypadkową właściwości dwóch substancji czynnych użytych do produkcji tego środka: naltreksonu i bupropionu. Mysimba stworzono z myślą o walce z poważną otyłością; te tabletki na zmniejszanie apetytu na receptę są często przepisywane osobom, u których konwencjonalne metody odchudzania i łagodniejsze środki odchudzające nie przynoszą spodziewanych rezultatów.

Najlepsze tabletki na odchudzanie według zespołu maxisuplementy.pl:

ProduktOcenaZobacz opinie
African Mango9.6Zobacz!
Bioxyn9.1Zobacz!
Thermacuts8.9Zobacz!
Bioveliss Tabs8.7Zobacz!

Mysimba: działanie.

Do stworzenia Mysimby wykorzystano dwie silnie działające substancje: chlorowodorek naltreksonu i bupropion. Oba wymienione związki są wykorzystywane do leczenia uzależnień i depresji. Naltrekson przynosi bardzo dobre efekty w walce z alkoholizmem, natomiast bupropion jest znany ze skutecznego zmniejszania głodów nikotynowych i opioidowych. Dzięki zwiększeniu poziomu dopaminy w mózgu bupropion wpływa na procesy metaboliczne i zmniejsza apetyt.

Jaki jest związek tych leków z odchudzaniem? Podczas badań nad naltreksonem i bupropionem zaobserwowano, że obie substancje skutecznie hamują apetyt, a osoby używające leków z ich zawartością traciły średnio po pięć procent masy ciała w trakcie trzynastu miesięcy kuracji. Zaobserwowano także, że efekty odchudzające ulegają wzmocnieniu, gdy oba leki podawane są razem. To skłoniło producentów leków do tego, by spróbować wykorzystać uboczne efekty działania naltreksonu i bupropionu do stworzenia silnego środka odchudzającego.
Kombinacja naltreksonu i bupropionu daje zaskakująco mocne rezultaty i skutecznie redukuje poziom tkanki tłuszczowej i osób, których wskaźnik BMI (Body Mass Index) wynosi 30 lub więcej.

mysimba działanie produktuMysimba - skład suplementu

Jedna kapsułka Mysimby zawiera:

 • 8 miligramów clorowodorku naltreksonu,
 • 90 miligramów chlorowodorku bupropionu.

Ponadto, w składzie preparatu znajdują się substancje pomocnicze, do których należą: laktoza jednowodna, lak aluminiowy indygotyny, krzemionka koloidalna, alkohol poliwinylowy, makrogol, hydroksypropyloceluloza, krospowidone, chlorowodorek cysteiny, celuloza mikrokrystaliczna, laktoza bezwodna, stearynian magnezu, disodu edetynian, hypromeloza, tytanu dwutlenek i talk.

Mysimba - stosowanie.

Mysimba nie jest zwykłym suplementem ziołowym, który można przyjmować właściwie w dowolnych ilościach (w granicach zdrowego rozsądku). To silny lek, którego nie wolno stosować bez nadzoru lekarza!

Jak więc wygląda prawidłowa metodyka kuracji preparatem Mysimba? Dawkowanie należy rozpocząć od przyjmowania jednej tabletki dziennie, najlepiej rano. Następnie można stopniowo zwiększać dawkę aż do osiągnięcia docelowego poziomu, ustalonego przez lekarza. W pierwszym tygodniu leczenia przyjmuje się jedną tabletkę rano. W drugim tygodniu przyjmuje się już dwie tabletki, jedną rano a drugą wieczorem. W trzecim tygodniu dawka osiąga poziom trzech tabletek – dwóch rano i jednej wieczorem – a w czwartym tygodniu można wejść na pułap maksymalny, który wynosi dwie tabletki rano i dwie wieczorem. Cztery tabletki Mysimby to dawka maksymalna, której pod żadnym pozorem nie wolno przekraczać.

Przed rozpoczęciem kuracji z użyciem Mysimby niezbędna jest konsultacja medyczna. Lekarz nie tylko musi wypisać receptę, ale też określa, czy nie istnieją szczególne przeciwwskazania do stosowania tego preparatu. Lekarze na ogół wzbraniają się przed przepisywaniem Mysimby, gdy pacjent uskarża się na dolegliwości nerek lub wątroby, bądź tez ma więcej niż sześćdziesiąt pięć lat. W przypadku osób powyżej tego wieku oraz takich, które mają problemy z poziomem cukru we krwi, lekarze zwykle zalecają dodatkowe badania. Dopiero po zrobieniu morfologii krwi podejmują ostateczną decyzję na temat stosowania leku Mysimba.
Lek na odchudzanie Mysimba może być przyjmowany tylko doustnie. Kapsułki należy połykać w całości i nie powinno się ich rozgryzać ani przecinać. Najlepiej jest je przyjmować przed posiłkiem.

Tabletki Mysimba - przeciwwskazania do stosowania.

Jeszcze raz stanowczo podkreślamy, że Mysimba jest mocnym środkiem i absolutnie nie należy go stosować bez konsultacji z lekarzem! Preparat wykazuje silne działanie na organizm i nie powinien być przyjmowany przez osoby:

 • z BMI niższym niż 27,
 • z nadciśnieniem tętniczym,
 • przyjmujące inne leki z bupiopionem albo naltreksonem,
 • cierpiące na chorobę afektywną dwubiegunową,
 • uzależnione od opioidów,
 • u których występowały napady drgawkowe albo guz ośrodkowego układu nerwowego,
 • cierpiące na ciężkie zaburzenia nerek,
 • cierpiące na schyłkową niewydolność nerek,
 • cierpiące na ciężkie zaburzenia wątroby,
 • w ciąży, próbujące zajść w ciążę oraz przez matki karmiące piersią,
  nieletnie,
 • z nadwrażliwością na którąś z substancji aktywnych albo jakąkolwiek inną substancję pomocniczą,
 • będących w trakcie leczenia ostrego odstawienia alkoholu,
 • cierpiące na anoreksję albo bulimię,
 • które w ciągu ostatnich dwóch tygodni były leczone lekami z grupy inhibitorów monoaminooksydazy.

Mysimba - skutki uboczne.

Nawet jeśli Mysimba jest stosowana przez osoby, które nie mają żadnych przeciwwskazań do kuracji tym środkiem, to i tak należy się liczyć z ryzykiem wystąpienia pewnych efektów ubocznych. Ryzyko nie jest wprawdzie duże, niemniej jednak istnieje. Do najczęstszych dolegliwości związanych z przyjmowaniem Mysimby należą skurcze żołądka i biegunka.

Na ulotce dołączonej do opakowania możemy znaleźć następującą listę możliwych do wystąpienia skutków ubocznych przyjmowania leku:

 • bóle brzucha,
 • bóle stawów,
 • bóle głowy,
 • bóle mięśni,
 • pobudzenie psychoruchowe,
 • wymioty,
 • bóle stawowe,
 • bóle mięśniowe,
 • problemy ze snem,
 • zaparcia,
 • odczuwanie lęku.

Wymienione efekty uboczne zostały zarejestrowane w trakcie badań nad lekiem. To oznacza, że każdy z nich został zaobserwowany przynajmniej raz podczas testów. Prawdopodobieństwo wystąpienia któregoś z nich (albo wszystkich jednocześnie) jest niewielkie, jednak należy wziąć je pod uwagę przy podejmowaniu decyzji o rozpoczęciu kuracji. Na wystąpienie skutków ubocznych Mysimby narażone są osoby, które:

 • zmagają się z łagodnymi zaburzeniami czynności wątroby,
 • zmagają się z niewydolnością nerek,
 • zmagają się z nadciśnieniem tętniczym,
 • borykają się z dusznicą bolesną,
 • przebyły kiedyś zawał,
 • cierpią na manię,
 • borykają się z myślami samobójczymi albo będące po próbie samobójczej,
 • cierpią na depresję

Mysimba - cena i dostępność produktu

Lek na odchudzanie Mysimba można nabyć w aptekach, aczkolwiek nie zawsze jest on dostępny od ręki. Przed udaniem się do apteki warto zadzwonić i upewnić się, czy jest on aktualnie na stanie. Bezwzględnie nie wolno kupować leku poza apteką, przez Internet lub na portalach aukcyjnych.

Jedno opakowanie leku kosztuje zwykle około 400 złotych. Cena może się zmieniać w zależności od apteki, jednak bardzo rzadko schodzi poniżej 380 złotych.

Mysimba opinie internautów.

Zaprezentowaliśmy już wszystkie najważniejsze informacje dotyczące leku Mysimba. Efekty jego stosowania są często podkreślane w ulotkach reklamowych, jednak czy ma to przełożenie na rzeczywistość? Warto zapoznać się z opiniami dotyczącymi Mysimby, zwłaszcza że lek jest stosunkowo drogi.
Poniżej prezentujemy wam kilka wybranych opinii pochodzących z forów medycznych poświęconych odchudzaniu. Są one reprezentatywne dla większości komentarzy, które można znaleźć w sieci.

Nie sądziłam, że kiedyś tak się stanie, ale zamieniłam się w wieloryba 🙁 Przy BMI na poziomie 33 nie mogę inaczej siebie nazwać!!! Lekarz polecił mi mysimbę z naltreksonem. Cena jest wysoka, ale zdecydowanie warto. Po kuracji wciąż mam trochę tłuszczyku, ale najgorsze już minęło i mam tylko nadwagę, z którą jestem w stanie poradzić sobie za pomocą tradycyjnych metod.
Milena z Łodzi.

Tabletki Mysimba autentycznie mnie uratowały. Dzieki nim schudłam dwanaście kilogramów i zeszłam poniżej setki, do poziomu, z którego jestem już w stanie uprawiać sport i samodzielnie walczyć z kilogramami. Lek działa!!! W trakcie kuracji miałam trochę zawrotów głowy, ale nie było to nic strasznego. Warto się przemęczyć dla efektów...
Jowita z Gorzowa Wielkopolskiego.

Jeżeli macie doświadczenia związane z Mysimbą, podzielcie się nimi w komentarzu!

Posłuchajcie kilka słów Michała na temat Mysimby 🙂

Karolina

Dr. Karolina J. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Uwielbia sport i aktywność fizyczną.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram