Skinoren na przebarwienia, opinie, działanie, skład.

skinoren żelTrądzik należy do tych dolegliwości, które wprawdzie nie zagrażają bezpośrednio zdrowiu, ale potrafią bardzo uprzykrzyć życie. Szacuje się, że różne formy trądziku dotykają na pewnym etapie życia blisko 100% ludzi, a 15% przypadków można uznać za ciężkie, a więc takie, które wymagają leczenia farmakologicznego. Trądzik na ogół dotyka osoby w wieku dojrzewania, ale przytrafia się także dorosłym. W takich przypadkach jego leczenie bywa wyjątkowo trudne. Trądzik niemal zawsze przyjmuje postać przewlekłą. Łagodniejsze formy trądziku można leczyć miejscowo za pomocą specjalnych preparatów stosowanych miejscowo. W przypadku bardziej zaawansowanych form trądziku konieczna jest często konsultacja z lekarzem i stosowanie leczenia hormonalnego.
W aptekach i sklepach internetowych można znaleźć różne środki i preparaty przeznaczone do walki z trądzikiem. Niektóre z nich analizowaliśmy już w poprzednich wpisach. Dzisiaj zaś przyjrzymy się żelowi na trądzik Skinoren. Opinie zamieszczane w Internecie wskazują, że jest to jeden z najczęściej używanych środków na trądzik, które można zakupić bez recepty. Czy jednak warto go kupować? Odpowiedź na to pytanie poznacie po lekturze poniższego tekstu!

Skinoren: co to jest?

Skinoren jest sprzedawany pod postacią żelu albo kremu, przeznaczonego do smarowania miejsc dotkniętych zmianami trądzikowymi. Za działanie tego środka odpowiada użyta w nim substancja czynna, jaką jest tak zwany kwas azelainowy.
Kwas azelainowy jest naturalnym składnikiem komórek zdrowej skóry i odpowiada za hamowanie procesów rogowacenia naskórka. Zmiany trądzikowe są zazwyczaj spowodowane właśnie rogowaceniem naskórka, które prowadzi do powstawania stanów zapalnych w gruczołach łojowych. Dostarczenie z zewnątrz kwasu azelainowego umożliwia zmniejszenie zrogowacenia i uwolnienie gruczołów łojowych, co powoduje zmniejszenie się krost i pryszczy.
Krem Skinoren, dzięki wykorzystaniu kwasu azelainowego, korzystnie wpływa na wygląd skóry. Przede wszystkim zmniejsza i likwiduje istniejący stan zapalny. Ułatwia także walkę z bakteriami powodującymi trądzik i nie wpływa na wykształcenie się u nich oporności. Podczas stosowania Skinorenu dochodzi do znacznego zmniejszenia frakcji wolnych kwasów tłuszczowych na skórze, które odpowiadają za nieestetyczne błyszczenie cery.
Nie tylko trądzik ustępuje pod wpływem żelu Skinoren. Przebarwienia także przegrywają walkę z tym środkiem! Skinoren bardzo dobrze wpływa na przebarwienia potrądzikowe i pomaga przywrócić skórze zdrowy wygląd.

Skinoren na przebarwienia, opinie, działanie, skład. 1

Skinoren. Skład preparatu i jego rodzaje.

Pod nazwą Skinoren sprzedawane są różne preparaty. Wszystkie należą do tej samej marki i są produkowane przez jedną firmę, jednak różnią się od siebie szczegółowymi zastosowaniami i formą.
Wszystkie produkty marki Skinoren opierają się na wysokiej zawartości kwasu azelainowego. W sprzedaży dostępne są trzy rodzaje Skinorenu:

  •  Żel Skinoren. Zawiera 15% kwasu azelainowego i lipidy, a służy do leczenia trądziku grudkowo-krostkowego.
  • Krem Skinoren. Cechuje się znaczną, bo wynoszącą aż 20% zawartością kwasu azelainowego. Kremu Skinoren jest wykorzystywany przede wszystkim do leczenia trądziki pospolitego i przebarwień skóry, zarówno tych o charakterze potrądzikowym, jak i pozostałych.
  • Żel Skinoren Rosacea. Opinie internautów sugerują, że ten typ Skinorenu sprawdza się do wszystkich form trądziku, ale w założeniu jest on przeznaczony do walki z trądzikiem różowatym.

Pozostałe składniki używane do produkcji żelów i kremów Skinoren to: kwas benzoesowy, makrogologlicerydy, stearyniany, mieszanina monoglicerydów, diglicerydów i trójglicerydów wyższych kwasów tłuszczowych, glikol propylenowy, glicerol 85% i woda destylowana.

Skinoren. Jak stosować?

Wiemy już, jak prezentuje się skład produktów o nazwie Skinoren. Stosowanie preparatu, bez względu na to, czy mówimy o żelu czy kremie, jest bardzo łatwe.
Preparat należy podawać dwa razy na dobę, najlepiej rano i wieczorem. Aplikacja polega na delikatnym wsmarowaniu porcji żelu albo kremu w miejsce, w którym notujemy obecność zmiany chorobowej. Jedna porcja kremu powinna wynosić około pół grama. Możemy przyjąć, że odpowiada to paskowi wyciśniętego z tubki preparatu o długości dwóch i pół centymetra.
Przed użyciem preparatu należy dokładnie oczyścić skórę za pomocą wody i osuszyć. Zaleca się bardzo dokładne mycie rak przed i po zastosowaniu preparatu.

Skinoren. Przeciwwskazania i efekty uboczne stosowania.

Tak jak wszystkie leki i suplementy, Skinoren może wywoływać niepożądane efekty stosowania. Głównym i najczęściej spotykanym działaniem niepożądanym Skinorenu jest pieczenie i zaczerwienienie skóry. Jest to częsty objaw, który ustępuje podczas dalszego stosowania środka. Jeżeli więc pod wpływem Skinorenu wystąpi pieczenie albo zaczerwienienie skóry, wówczas nie ma potrzeby udawania się do lekarza ani odstawiania leku - oczywiście pod warunkiem, że pieczenie i zaczerwienienie ustępują po kilku kolejnych dniach. Jeżeli nie, wtedy oczywiście należy skonsultować się z lekarzem i przerwać kurację.
Szacuje się, że świąd, pieczenie i zaczerwienienia mogą występować średnio u jednej spośród dziesięciu osób używających leku. Daje to prawdopodobieństwo wystąpienia opisywanego efekty ubocznego na poziomie około dziesięciu procent.
Do rzadziej występujących efektów ubocznych - zwykle u jednej osoby na sto - należą:

  • zapalenie łojotokowe skóry,
  • obrzęk w miejscu podania,
  • zapalenie warg.

Jeszcze rzadziej pojawiają się takie negatywne efekty stosowania jak pęcherze, wypryski, owrzodzenie w miejscu podania, uczucie ciepła w miejscu aplikacji żelu, pogorszenie się objawów astmy.
Skinorenu nie wolno stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników preparatu, przede wszystkim zaś na kwas azelainowy.

Skinoren. Cena i dostępność preparatu.

Żele i kremy Skinoren są łatwo dostępne we wszystkich aptekach stacjonarnych i internetowych. Preparat jest dostępny bez recepty, a jedno opakowanie kosztuje zazwyczaj od 35 do 55 złotych. Wahania ceny są uzależnione od marży.
Najlepszym miejscem do zaopatrywania się w Skinoren są apteki internetowe, ponieważ to tam najczęściej mamy do czynienia z najniższą marżą, a co za tym idzie, z najniższymi cenami.

Skinoren. Opinie użytkowników.

Na końcu tradycyjnie zamieszczamy wybrane z sieci opinie na temat żelu Skinoren. Opinie są różne, jednak zdecydowana większość z nich ma charakter pozytywny. Oto dwie z nich, wyselekcjonowane z wiarygodnych, moderowanych forów internetowych. Zachowaliśmy oryginalną pisownię i interpunkcję.

Trądzik doskwierał mi od czasów gimnazjum, a teraz jestem już pod trzydziestkę i ciągle walczę z krostami. Próbowałam różnych kremów i maści, aż wreszcie zdecydowałam się na krem na trądzik Skinoren. Cóż mogę powiedzieć więcej? Pomogło! jest to jedyny środek dostępny bez recepty, który naprawdę mi pomógł. W chwili obecnej nie mam już żadnych krost i pęcherzy, a wcześniej miałam w nich całą twarz!

Milena z Wąchocka

Pryszcze towarzyszyły mi odkąd tylko wszedłem w wiek dojrzewania, ale w przeciwieństwie do większości ludzi nie opuściły mnie wraz z wiekiem. Wręcz przeciwnie - z biegiem lat było ich coraz więcej i więcej. Żel Skinoren odkryłem dośc późno i żałuję że nie natknąłem się na niego wcześniej, bo to naprawdę najlepszy środek przeciwprzyszczowy jaki testowałem. Pryszcze ciągle mnie atakują, ale teraz wiem jak z nimi walczyć. Gdy się pojawiają, wtedy sięgam po Skinoren i po kilku tygodniach mam spokój. Wiem, że wrócą - dermatolog powiedział mi, że taką już mam skórę, że prawdopodobieństwo całkowitego usunięcia trądziku jest niewielkie - ale gdy już wróca, to wiem jak z nimi walczyć.

Marek z Radomia.

 

Karolina

Dr. Karolina J. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Uwielbia sport i aktywność fizyczną.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram