Tabletki Slimberry na odchudzanie. Czy to faktycznie działa?

Tabletki Slimberry na odchudzanie. Czy to faktycznie działa? 1Jak wiecie, na łamach naszego portalu opisujemy i recenzujemy bardzo różnorodne suplementy, które wybieramy na ogól samodzielnie. Czasem jednak zdarza się, że prosicie nas w komentarzach o tekst poświęcony określonemu suplementowi, którego jeszcze nie „wzięliśmy na warsztat”. Tak właśnie jest w przypadku Slimberry, o które często pytacie. W dzisiejszym wpisie zajmiemy się więc tym waśnie produktem i spróbujemy rozstrzygnąć, czy jest to suplement wart polecenia.

Najlepsze tabletki na odchudzanie według zespołu maxisuplementy.pl:

ProduktOcenaZobacz opinie
African Mango9.6Zobacz!
Bioxyn9.1Zobacz!
Thermacuts8.9Zobacz!
Bioveliss Tabs8.7Zobacz!

Slimberry – co to jest?

Tabletki Slimberry należą do rozległej grupy suplementów wspomagających odchudzanie i, jak można wnioskować z pobieżnej analizy forów internetowych, cieszą się znaczną popularnością. Czy warto je brać i czy ich popularność jest uzasadniona A może to tylko marketing? Takie pytania pojawiają się od razu, gdy tylko spojrzymy na listę obietnic składanych przez producenta Slimberry. Według informacji zamieszczonych na stronie internetowej, Slimberry ma zapewnić nawet 2,5 kilograma spadku masy ciała w ciągu pierwszych 24 godzin stosowania.
Marketing jest dźwignią handlu i nic dziwnego, że każdy producent stara się reklamować swoje produkty i prezentować je w możliwie jak najlepszym świetle, ale tego typu zapewnienia powinny wzbudzić nieufność. Zrzucenie dwóch kilogramów masy ciała w ciągu doby to o wiele więcej niż wynosi górna granica tempa zdrowego i bezpiecznego chudnięcia, bez względu na to, czy jest ono powodowane czynnikami naturalnymi czy też na przykład właśnie przyjmowaniem środków odchudzających.
Na tym jednak obietnice się nie kończą. Dalej możemy przeczytać, że Slimberry:

  • zapewnia spadek do 18 kilogramów w ciągu miesiąca,
  • przyspiesza metabolizm do 500%,
  • zmniejsza tempo przyswajania tłuszczów przez organizm,
  • usuwa do 97% cellulitu,
  • zwalcza bóle głowy i złe samopoczucie.

Trzeba uczciwie powiedzieć, że te zapewnienia brzmią bardzo optymistycznie i wzbudzają podejrzenia, że producent może nie tylko przesadzać, ale też, po prostu, naciągać klientów mamiąc ich obietnicami przysłowiowych złotych gór.

Tabletki Slimberry na odchudzanie. Czy to faktycznie działa? 2

Slimberry: Opinie użytkowników

Na ogół zamieszczamy opinie internautów na końcach wpisów, jednak w tym przypadku warto sięgnąć do nich wcześniej. Okazuje się, że chociaż informacje o Slimberry możemy znaleźć w bardzo wielu miejscach Internetu, to opinii na temat działania tego środka znajdziemy niewiele.
Na pierwszym miejscu wyników wyszukiwania po wpisaniu w wyszukiwarce hasła „slimberry forum” znajduje się forum Kafeteria. Jest to forum pozbawione moderacji, więc nie może uchodzić za źródło miarodajnych informacji, jednak nieliczne wypowiedzi o Slimberry wzbudzają dalsze podejrzenia. Oto przykłady:

Bardzo dobry preparat na odchudzanie, schudlam dzieki niemu siedem kilo w ciągu czterech dni i teraz wchodzę w każdą sukienkę. Polecam Slimberry każdemu, kto chce schhudnąć.

Wika343

Jeżeli szukacie skutecznego środka odchudzającego, to Slimberry jest nim bez cienia wątpliwości. Działa szybko, skutecznie i bez żadnych działań ubocznych. Ważyłem blisko trzydzieści kilogramów więcej niż powinienem. Po trzech miesiącach ze Slimberry udało mi się osiągnąć środek normy BMI dla mojego wzrostu.

TomekXX

Nie podejmujemy się oceny Slimberry wyłącznie na podstawie tych wypowiedzi, ale są one zastanawiające. Weszliśmy więc na inne forum, tym razem już takie, na którym panuje moderacja, czyli każda wypowiedź jest sprawdzana przed opublikowaniem w celu wyeliminowania spamu i działań marketingowych. Oto, co tam zobaczyliśmy:

Slimberry to kolejny suplement, który obiecuje niewiadomo co a w rzeczywistości to po prostu kolejny środek do wyciągania pieniędzy z naiwnych grubasów. To nie działa. To tylko placebo, ziołowy koktajl, który w najlepszym wypadku dostarczy wam troche witamin.

Marek z Wadowic.

Brałam Slimberry przez miesiąc i nie zauważyłam zadowalających efektów. Prawdę mówiąc, nie zauważylam w ogóle jakichkolwiek efektów. Nie polecam. Za te cenę nie warto nawet próbować.

Marianna z Giżycka.

Tutaj możemy już zaobserwować, że opinie nie są pochlebne. Dominuje ton rozczarowania i poczucia zmarnowania uczciwie zarobionych pieniędzy. Na koniec przytoczymy wypowiedzi zaczerpnięte z naszej strony, czyli z Maxisuplementów, z dyskusji, która rozgorzała pod tekstem o innym preparacie:

ściema, ściema i jeszcze raz ściema, to jest oszstwo, nie kupujcie tegom bo te tabletki nie dzialają i to tylko obliczone na wyciąganie pieniędzy z ludzi jest!1!!!! brała przez miesiąc, głupia, no i jedyne co mi schudło to PORTFEL, bo te tabletki niee są wcale tanie!!

kami2322

Dałam się skusić na tabletki Slimberry po tym, jak przeczytala reklamę w internecie i powiem wam, dziewczyny, że to kicha jest. Nie dzała w ogóle, ani na plus ani na minus ani wcale, nie warto.

DorotaHD

Tabletki Slimberry: Skład

Opinie mogą dostarczyć nam cennych wskazówek na temat skuteczności danego suplementu, ale najwięcej dowiemyTabletki Slimberry na odchudzanie. Czy to faktycznie działa? 3 się po analizie składu. Co więc kryje się w Slimberry? Nazwa sugeruje, że jagody, ale jakie dokładnie?
Okazuje się, że na stronie internetowej producenta nie znajdziemy dokładnych informacji o składzie, a to jest już bardzo poważny sygnał ostrzegawczy, ponieważ rzetelni producenci środków suplementów zawsze podają informacje na temat składu swoich produktów. Producent Slimberry zamieszcza tylko enigmatyczną uwagę, że w składzie tabletek znajduje się aronia oraz błonnik. Tabletki Slimberry na odchudzanie. Czy to faktycznie działa? 4
Cierpkie owoce aronii nie są raczej czymś, co wiązalibyśmy z odchudzaniem, chociażby dlatego, że konkurencja nie używa tak popularnych owoców do produkcji swoich preparatów. Na potrzeby niniejszego tekstu postanowiliśmy sprawdzić, co o aronii mówią wyniki badań naukowych.
Aronia była badana pod kątem wpływu na tempo spalania tkanki tluszczowej przez naukowców z japońskiego Uniwersytetu Hokkaido. Wyniki badań, omówione w Journal of Oleo Science, pokazują wyraźnie, że spożywanie aronii ma korzystny wpływ na zdrowie z uwagi na bogactwo witamin i antyoksydantów, ale nie ma żadnego wpływu na tempo spalania tkanki tłuszczowej.
Mówiąc krótko, aronia nie sprawdza się jako środek odchudzający.
Błonnik to drugi składnik Slimberry. Jest on doskonale znany wszystkim, którzy walczą z nadwagą, ponieważ reguluje pracę jelit, oczyszcza organizm z toksyn i zapewnia uczucie sytości. Bez ćwiczeń i diety nie jest jednak w stanie zapewnić utraty wagi, a już na pewno nie w stopniu obiecywanym przez producenta Slimberry.
Podsumowując, skład produktu pozwala sądzić, że Slimberry nie jest w stanie zapewnić takich rezultatów, jakie obiecuje producent.

Slimberry: Dawkowanie

Brak informacji na temat składu to nie jedyny problem związany ze Slimberry. Na stronie internetowej nie znajdziemy też żadnych informacji na temat dawkowania. Dopiero po zakupie otrzymujemy skromną ulotkę, w której zamieszczono informację, wedle której należy przyjmować dwie tabletki Slimberry dziennie. To oznacza, że jedno opakowanie produktu zawierające 30 tabltek wystarcza na dwa tygodnie kuracji.
Jak w takim razie prezentuje się koszt miesięcznej kuracji tabletkami Slimberrry? Przy zalecanym dawkowaniu potrzebujemy dwóch opakowań na miesiąc. Koszt produktu wynosi 137 złotych za opakowanie, a w dodatku na stronie producenta widnieje informacja o przecenie, gdyż rzeczywista wartość Slimberry to 317 złotych. Nawet jeśli uwzględnimy tę cokolwiek podejrzaną promocję (podejrzewamy, że to kolejny chwyt marketingowy mający przyciągnąć klientów), oznacza to wydatki na poziomie 274 złotych miesięcznie. Nie jest to mało.

Odchudzanie bez kitu: co zrobić, by schudnąć?

Tabletki Slimberry należą, niestety, do grupy podejrzanych preparatów odchudzających, których generalnie nie zalecamy przyjmować. Co jednak trzeba zrobić, by schudnąć, jeżeli nie zawsze można wierzyć producentom środków odchudzających?
Poniżej prezentujemy zwięzły przewodnik po odchudzaniu. Zachęcamy do dzielenia się opiniami na jego temat w komentarzach.

  • Dokładnie wszystko zaplanuj. Odchudzanie przynosi najlepsze rezultaty, jeżeli jest dokładnie zaplanowane. Należy określić dokładny cel – na przykład, że chcemy schudnąć cztery kilogramy w ciągu miesiąca – i zastanowić się, jak wygląda nasz tryb życia. Warto przestudiować codzienny jadłospis, sprawdzić, czy przyjmujemy posiłki regularnie, w jakich odstępach, czy uprawiamy jakiś sport i z jaką intensywnością, i tak dalej. Po sporządzeniu takiego podsumowania można łatwo sprawdzić, które elementy wymagają poprawy. Na początek wystarczy porównać swoje podsumowanie z wytycznymi zdrowego żywienia, które można znaleźć w Internecie. W przypadku, gdy nie czujesz się pewnie, warto odwiedzić profesjonalnego dietetyka. Następnie, gdy już wiemy, co robimy źle, możemy przystąpić do rozpisania planu żywieniowego i treningowego. Mając dokładny plan, łatwiej jest o wszystkim pamiętać i łatwiej jest zrealizować postawione sobie zadanie.
  • Zapisz się na zajęcia w grupach. Ćwiczenia fizyczne są ważnym elementem odchudzania, ale dla wielu osób uprawianie ich w samotności jest nudne, męczące i, co najważniejsze, mało motywując. Z tego powodu warto zapisać się na zajęcia grupowe. Ćwiczenia z innymi ludźmi pozwalają uprzyjemnić monotonne treningi i dają motywację do kontynuowania kuracji odchudzającej.
  • Istnieje bardzo wiele możliwości jeżeli chodzi o wybór ćwiczeń i zajęć. Niektórzy ludzie preferują ćwiczenia ze znajomymi, a inni ćwiczenia w klubach fitness.
  • Nie zniechęcaj się. Większość osób chce schudnąć możliwie jak najszybciej, a producenci takich środków jak Slimberry bezlitośnie to wykorzystują. Tymczasem odchudzanie nigdy nie jest szybkie, zwłaszcza wtedy, gdy mamy do zrzucenia dużo kilogramów. Odchudzanie wymaga cierpliwości, a tej wielu osobom brakuje i zbyt szybko porzucają swoje ćwiczenia i diety, nawet jeżeli odchudzanie było zaplanowane prawidłowo i mogło przynieść pożądany efekt. Trzeba pamiętać o tym, żeby się nie śpieszyć.
  • Używaj tylko sprawdzonych suplementów. Na rynku działa wielu oszustów, którzy wykorzystują ludzką naiwność do zarabiania pieniędzy. Niektóre suplementy wspomagające odchudzanie rzeczywiście działają – możecie o nich przeczytać na naszym portalu – ale trzeba je kupować z głową i tylko w sprawdzonych miejscach. Nie należy kupować takich środków na portalach aukcyjnych, bazarach i innych niepewnych miejscach. Ryzyko zakupienia podróbki jest wysokie, a skutki przyjmowania takich preparatów mogą być niebezpieczne dla zdrowia.

Czy istnieją skuteczne leki odchudzające?

Na zakończenie chcemy poświęcić nieco miejsca na to, by odpowiedzieć na nurtujące naszych czytelników pytanie: czy istnieją skuteczne tabletki odchudzające, a jeżeli tak, to jakie?
Skuteczne odchudzanie to złożony proces, który powinien uwzględniać zarówno dietę, ćwiczenia jak i środki wspomagające odchudzanie. Kombinacja tych trzech czynników daje bardzo wysokie szanse powodzenia kuracji.
Jeśli jednak niektórym producentom nie można ufać, to jaki środek wybrać? Zachęcamy w tym miejscu do lektury naszych tekstów, z których można poznać wiele skutecznych preparatów. W tym miejscu możemy polecić Państwu Piperinox.
Piperinox cieszy się uznaniem zarówno naszej redakcji, jak tez naszych czytelników. Wiele opinii podkreśla fakt, że chociaż o skuteczności odchudzania decydują przede wszystkim dieta i ćwiczenia, to ekstrakty zawarte w Piperinoxie działają nawet wtedy, gdy nie ćwiczymy i nie stosujemy diety. Działanie Piperinoxu wspierają badania naukowe, wedle których przyjmowanie tego środka pozwala w ciągu miesiąca zredukować masę ciała nawet o pięć procent, co jest zauważalnym efektem. Jest to przy tym wciąż bezpieczne tempo utraty tkanki tłuszczowej.

Karolina

Dr. Karolina J. Absolwentka Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Uwielbia sport i aktywność fizyczną.

Podobne artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram