Suplementy na stawy

Suplement na stawy

Wbrew pozorom, problemy związane ze stawami nie dotyczą jedynie osób starszych. Coraz częściej na tę dolegliwość skarżą się również młodzi ludzie. Ból pleców, kolan, bioder, stawów oraz ograniczona sprawność ruchowa mogą być objawem różnych dolegliwości i chorób. Ból stawów może być skutkiem chorób reumatycznych, chorób zwyrodnieniowych, urazów, dny moczanowej, łuszczycowego zapalenia stawów. Jak i również różnych infekcji bakteryjnych czy wirusowych, nadwagi, otyłości, a także nadmiernej aktywności fizycznej.

Dolegliwości te dotyczą zarówno osób starszych i młodych. Jak i również sportowców, pracowników fizycznych oraz osób, u których zdiagnozowano stan zapalny stawów lub kości.

Na szczęście na polskim rynku istnieje mnóstwo preparatów, które posiadają działanie objawowe, jak i przyczynowe. Obecnie w wielu drogeriach i aptekach dostępne są suplementy diety w formie kapsułek, tabletek powlekanych i musujących czy preparatów w formie proszku lub płynu. Suplementy diety, które mają wspomóc regenerację chrząstki stawowej, najczęściej zawierają: glukozaminę, kolagen, chondroityne oraz kwas hialuronowy. Dodatkowo zawierają witaminę C, która bierze udział w syntezie kolagenu oraz cynk i mangan, które wspomagają utrzymanie prawidłowego stanu kości.

JAKIE SKŁADNIKI POPRAWIĄ KONDYCJĘ STAWÓW?

Obecnie na rynku Polskim znajduje się duża liczba łatwo dostępnych preparatów na stawy. Niestety nie ułatwia nam to wybór odpowiedniego suplementu, który ograniczy dolegliwości bólowe oraz poprawi kondycję stawów.

Czynnikiem decydującym o skuteczności preparatu jest skład suplementu. Niestety nie wszystkie suplementy na stawy zawierają składniki, które bezpośrednio przekładają się na poprawę kondycji stawów. Najczęstsze składniki suplementów na stawy to:

  • Glukozamina – działa na wzmocnienie ogranizmu;
  • Chondroityna jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania stawu;
  • Kwas hialurownowy ma za zadanie zmniejszyć tarcie wewnątrz stawów, co pozwala zmniejszyć ból i inne dolegliwości;
  • Witamina C, B6, D3 – witamina C — jest potrzebna do odpowiedniej syntezy kolagenu w stawach. Witamina D — wymagana do odpowiedniej regulacji minerałów jak wapń i fosfor. Gra też ważną rolę w utrzymywaniu odpowiedniej struktury kości. Witamina B6 pełni ważną funkcję w procesie przemiany aminokwasów. Witamina pełni funkcję koenzymu, a więc substancji, która przyspiesza procesy odbywające się w komórce. Wpływa na poprawne funkcjonowanie układu immunologicznego i tworzenie hemoglobiny;
  • Mangan pomaga wzmocnić kości;
  • Magnez najlepiej wchłania się przez skórę;
  • Wapń wpływa na gęstość i zapewnia prawidłową mineralizację kości. Jest głównym składnikiem budulcowym kości i zębów;
  • Preparaty o naturalnym działaniu przeciwzapalnym. Takie działanie ma wiele ziół, takich, jak diabelski pazur, wyciąg z wierzby czy ziele pokrzywy.

Warto pamiętać o tym, by preparaty na ochronę stawów przyjmować regularnie, bo tylko wtedy będą miały pozytywny wpływ na nasz organizm.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *